Minská

Fotoreportáž z Minské

Fotoreportáž ze slavnostního znovu-otevření ulice Minská – Horova

Po roční rekonstrukci se od 1.srpna 2016 obnovuje provoz šalin na ulici Minská a Horová. V pátek 29.července proto, podobně jako dříve na ulici Milady Horákové, proběhla street párty. Nová silnice bez aut, sem tam už nějaké parkující.
Obchodníci, kteří roční propad tržeb vydrželi, se představili na ulici. Počasí bylo ideální.
Fotky najdete níže.
Ulice bez aut jsou vskutku mnohem hezčí a úspěšnější.

Výluka v ulicích Minské a Horově

Platnost od 26.06.2015 do 31.07.2016
Ovlivňuje linky: 3, 11, x30, x83, N92

Z důvodu celkové rekonstrukce ulic Minské a Horovy v městské části Žabovřesky jsou tyto ulice od zahájení provozu nočních linek v noci z pátku 26. na sobotu 27. června 2015 (cca od 23:00) do 31. července 2016 neprůjezdné pro veškerou dopravu.
Šalina č. 3 je zkrácena na trasu Stará osada – Dětská nemocnice – Moravské náměstí – Česká – Konečného náměstí – Tábor.
Šalina č. 11 je v úseku Česká – Vozovna Komín obousměrně odkloněna přes Šilingrovo náměstí, Mendlovo náměstí a Pisárky. V úseku Malinovského náměstí – Bystrc, Rakovecká bude linka nově provozována i v nepracovních dnech přibližně v době od 9 do 20 hodin.

Mimo odklonové trasy linky 11 přes Pisárky zajišťuje náhradní dopravu z centra města přes Žabovřesky do Bystrce také mimořádná trolejbusová linka x30 v trase Česká – Klusáčkova – Spojovací – Přívrat – Svratecká – Náměstí 28. dubna – Bystrc, Černého. Linka x30 je v provozu denně od 5 do 23 hodin.
Lokální přepravní vazby v dotčené oblasti Žabovřesk zajišťuje doplňková minibusová linka x83 v trase Rosického náměstí (zastávka tramvaje směr centrum) – Haasova – Fanderlíkova – Burianovo náměstí – Jindřichova – Spojovací – Klusáčkova / Tábor. Vybrané spoje jsou provozně propojeny se spoji linky 81 v úseku Klusáčkova – Náměstí Míru. Také linka x83 je v provozu denně od 5 do 23 hodin.
Z důvodu pokračujících prací na rekonstrukci ulic Minské a Horovy a z důvodu opravy havárie kanalizace v ulici Šmejkalově pojede od 8:00 hod. v pátek 15. července 2016 do ukončení prací (předpoklad 31. července 2016) linka x83 ulicemi Puškinovou a Čajkovského, do kterých pro ni bude v obou směrech přeložena zastávka Burianovo náměstí.
Šalina č. 3 po dobu výluky zajišťuje především dopravní spojení centra města s oblastí přilehlou k zastávce Tábor. Cestujícím projíždějícím Žabovřeskami doporučujeme využívat především posílenou kapacitu spojů na tramvajové trati přes Pisárky (linky 1 a 11) a dále trolejbusů z Bystrce (linka x30) nebo Komína (linka 36) s přestupem v zastávce Svratecká a přímým spojením až na Českou. Minibusová linka x83 pak zajišťuje pouze lokální obsluhu území v blízkosti uzavřeného úseku s možnostmi přestupů mimo jiné v zastávce Spojovací na trolejbusy (linky x30, 34, 36) nebo na tramvaje v zastávkách Klusáčkova (linka 12) a Tábor (linka 3). Vzhledem ke specifické trase (průjezdná šířka ulic, kterými jsou vedeny objízdné trasy a průjezdná výška podjezdu na ul. Fanderlíkově) není možno kapacitu linky x83 výrazně navyšovat.

Zdroj: DPMB


Mohlo by Vás také zajímat

Fotoreportáž ze slavnostního otevření ulice Milady Horákové najdete zde.