bloudíte?

Kde je v Brně stanoviště Náhradní autobusové dopravy za vlak? Kde je vlastně ta ulice Uhelná?
Proč bloudí cestující u Hlavního nádraží? 
Potkal jsem už pár cestujících, kteří se mne, v různých jazycích, vyptávali, kde že je to stanoviště náhradní autobusové dopravy Uhelná, odkud jim za 5 minut má jet autobus za vlak. Vzhledem k tomu, že byli ještě nahoře na nástupišti na nádraží, už nebylo třeba pospíchat. 

Od 9.prosince 2018 jezdí z Uhelné náhradní doprava za vlaky směr Chrlice, Křenovice a Sokolnice. Autousy linky 509, 610, 611 a 612.
Linka 509 jede z Uhelné do Chrlic na nádraží. Linka 610, 611 a 612 pojede z Uhelné do Sokolnoce-Telnice. Linka 612 to bere i přes průmyslovou zónu Černovická terasa. 

Stanoviště náhradní dopravy u ulice Uhelná
Stanoviště náhradní autobusové dopravy u ulice Uhelná v Brně. Cesta ze stávajícího hlavního nádraží pěšky asi 10 minut chůze. Nebo raději zastávka Nové Sady nebo Sukenická a pak pěšky pod mostem.
Ulice Uhelná
Ulice Uhelná, když půjdete z hlavního nádraží, musíte vyjít směrem k OD Tesco (dříve Prior, dnes OC Dornych). No prostě směrem k Vaňkovce, ale hned při vyjití z podchodu zabočíte doprava a jdete podél železničního náspu.
Stanoviště ND v Brně
Nádraží Pod Petrovem – kamenný železniční násep a před ním stanoviště Náhradní autobusové dopravy u ulice Uhelné.
Stanoviště ND v Brně
Z nádraží půjdete podél této dlouhatánské cihlové zdi, která odděluje město před a za nádražím.
Jak se sem dostanete na Uhelnou? Ve vestibulu nádraží, u schodů je informační panel – viz obrázek. Druhý, který jsem našel, je hned pod schody v podchodu. Ten ukazuje do průchodu pod nádražím směrem k OC Dornych.

Jinými slovy: pokud jste na nádraží, nejkratší a nejrychlejší je cesta pěšky podchodem a pak podél zdi. Pokud se chcete přiblížit MHD, pak doporučuji zastávku šaliny Nové Sady a pod opravovaným viaduktem Hybešova. Část cesty Je z mírného kopce, byť cesta pod mostem u Malé Ameriky není zrovna nejpříjemnejší. Aspoň na Vás neprší. Lepší je zastávka šaliny Soukenická, popřípadě autobusy se zast. Úzká u Vaňkovky.

V místě jsem našel označovat jízdenek IDS-JMK, přístřešek před deštěm či záchod už ne. Výhodou aspoň je, že tu lze zaparkovat auto. Myslím, že tomuto stanovišti Náhradní dopravy se nevěnuji naposledy. 

Info o náhradní autobusové dopravě

Jak jsem se v únoru 2019 dozvědel, naše město Brno plánuje vybudovat nějaký přístřešek i na zastávce náhraní doprava Uhelná.

Místo pro Váš komentář, dotaz nebo příspěvek je níže.  Vaše příspěvky, komentáře a dotazy jsou před jejich publikováním schváleny, většinou do 24 hodin. Vaše e-mail adresa slouží jen pro případné odpovědi. Nebude zveřejněna, archivována ani předána třetí straně a ani na ni nebudou posílány žádné obchodní nabídky. To slibuji.

Pokud mi chcete napsat přímo email, poslat obrázky, text v souboru, můžete psát na. OneManBrnoBlog@gmail.com