Rodinné domky u řeky

21.dubna 2017
V Maloměřicích, podél ulice Parkové a Kusákovy, poblíž Svitavy, se bude stavět 66 nových rodinných domků, dva obytné domy se 117 byty, a parkoviště. Celkem asi pro pět-set obyvatel a tři-sta aut. Původní projekt počítal s osmi bytovými domy a s vyšší hustotou obyvatel a aut. To však narazilo na odpor místních. Nové domy se mají začít stavět v roce 2018 a vše by mělo být dokončeno do roku 2025.

V těchto místech to však není jediný projekt. Jen kousek odsud, u ulice Franzova a Vřesová se postupně mění bývalý průmyslový areál na nové byty. Budou prodlouženy i stávající ulice. Vše rovněž pro asi pět-set lidí.

Den Železnice 2009

28.září 2009

Tak trochu jiné Brno. Už dlouho jsem se chystal na tu pěší lávku, která odděluje Maloměřice od Obřan a ze které je možné sejít na Maloměřické nádraží, kde sice podle jízdního řádu žádný vlak nezastavuje, ale se železnou pravidelností tak činí aby ti, kteří o tom vědí, zde mohli nastoupit nebo vystoupit.

Malomerice

Cesta na Českou Třebovou přes Svitavy a na Žďár přes Tišnov

 

Malomerice

Příjezd k Brnu z trochu jiného pohledu

 

Malomerice

Koleje jak na modelové železnici, bohužel mi právě žádný vlak nejel, abych jej lapil do záběru.

 

Malomerice

Když už jsem byl v Maloměřicích na Den železnice, předváděli tu nakolejování vozu zpátky na trať. K tomu použili jeden muzejní kousek. Vagón na laně jak hračka ve větru – jeden chlap si s ním jednou rukou točil dokola.