Poznávání na výstavišti

Fotoreportáž z veletrhu Regiontour v Brně 2019. Představení turistických a cestvatelských možností především českých regionů a blízkého zahraničí. Oproti loňsku už jen jeden pavilón (P). Z druhé akce, Go, která se vždy konala souběžně ve druhém pavilónu už skoro nic nezbylo. Chcete vidět více?

Jeden plný pavilón

Je pátek 18.ledna odpoledne a poprvé jsou páteční odpolední lístky na veletrh Regiontour jen za 80 Kč. Ze šaliny jdu přes vstup Výstaviště G2. Odpoledne je na ohromné ploše výstaviště pusto a prázdno. Těch pár návštěvníků co jdou do P-ečka se ztrácí. Potkávám staříka, který se mne ptá na cestu: „Kolem F-ka ještě asi 300 metrů a jste tam.“ Jde od hlavního vchodu, od A-čka, což je dobrý jeden kilometr přes prázdné výstaviště. Na druhou stranu, asi je to záměr: když už někdo jde na cestovatelský veletrh, tak ten kilometr sem tam od šaliny musí ujít :-)

Leos poprvé jsou oba veletrhy Regiontour, i ten zbytek z GO jen v jednom pavilonu. V tom úplně zadním. Uvědomuji si, jak je výstaviště obrovské, prázdné a dopravně málo dostupné. Největší překvapení mne ale čeká uvnitř. Expozice je orientována na druhou stranu. My, co přicházíme ze strany výstaviště, jdeme vlastně zadem a uvnitř nás vítají zadní strany expozic. O umístění šatny dále. 

Fotoreportáž

Plánek výstaviště, výstava Regiontour je úplně vzadu.

Plánek výstaviště, výstava Regiontour je úplně vzadu. Ten barevný pavilón.

Je pátek odpoledne, druhý den velatrhu cestování a poznávání Regiontour.

Je pátek odpoledne, druhý den velatrhu cestování a poznávání Regiontour. Venku sem tam někdo. Uvnitř je ale plno.

Šatna je jen jedna a to na začátku (nebo na konci) pavilonu P
Rozhodně doporučuji si odložit kabáty do šatny. Bohužel šatna je jen jedna a to na začátku (nebo na konci) pavilonu P. Už dnes, v pátek 18.ledna, byla plná. A co teprve zítra, v sobotu? Navíc, pokud jdete z druhé strany (ze zadu) od hlavního vchodu A, musíte nejprve projít celým pavilónem.  
 

Vpravo:
Tohle jsem vážně nečekal. Cesta k šatně pro ty návštěvníky, kteří přichází ze zadu, tedy od hlavního vchodu. Nejprve musíte projít celou výstavu, abyste si odložili. Nechápu.

Cesta k šatně
Expozice města Brna a Jihomoravského kraje
Expozice města Brna a Jihomoravského kraje. Myslím si, že i letos ten nejlepší stánek. Komplexní nabídka a kvalitní materiály. 
Expozice města Brna a Jihomoravského kraje
I letos je na stánku města Brna a Jihomoravského kraje osvědčené hudební vystoupení, plus losování o ceny.
Expozice města Brna a Jihomoravského kraje
Čelní strana expozice města Brna a Jihomoravského kraje. 
Partnerské města Brna
Jako tradičně je vedle brněnského, druhá velká expozice – partnerských měst. Vídeň a Dolní Rakousko si dávají jako každý rok záležet a přináší čerstvé materály: aktuální mapu Vídně, aktualizované cyklo-mapy, přehledy kulturních akcí na rok 2019 … zatímco některá další partneraská města mají rok co rok to stejné a chudé. Osobně potěšilo Lipsko, jejich propagace a skvělá sladká buchta k tomu
Expozice města Brna a jejich organizací
Expozice města Brna a jejich organizací
Česko země příběhů
Česko země příběhů
Expozice Zlínského kraje

Expozice Zlínského kraje měla i letos podobný formát jako vloni, ale aktuální materiály, nové mapy. Už se těším na Zlínský filmový festival 

Jihočeský kraj a jejich světelný strom jak z Avatara
Jihočeský kraj a jejich světelný strom jak z Avatara
Cirkevní turistika
Cirkevní turistika i letos, poutní místa, představení činnosti českých křestaňů. Stánek a expozice arcibiskupství pražského jako vloni.
Z veletrhu cestování a turistiky Regiontour 2019 v Brně
Z veletrhu cestování a turistiky Regiontour 2019 v Brně
Z veletrhu cestování a turistiky Regiontour 2019 v Brně
Z veletrhu cestování a turistiky Regiontour 2019 v Brně, expozice Severo-moravského kraje a Jeseníků
Z veletrhu cestování a turistiky Regiontour 2019 v Brně
Z veletrhu cestování a turistiky Regiontour 2019 v Brně
Z veletrhu cestování a turistiky Regiontour 2019 v Brně
Když přicházíte ze strany výstaviště, uvitá vás zadní plocha stánků. 
Konec, návštěvníci odcházejjí přes prázdné a uzavřené výstaviště.
Konec, návštěvníci odcházejjí přes prázdné a uzavřené výstaviště. Na šalinu na zastávku „Vchod G2“ je to necelých 400 metrů.

Závěrem k veletrhu Regiontour 2019

Jsem rád, že jsem letos šel. Byť jsem si vloni už říkal, že už ne, jedině kdyby nějaká velká změna. Tou změnou bylo zhuštění expozice jen do jednoho pavilonu. Nevím, jaká bude situace v sobotu, to bývá opravdu hodně návštěvníků, ale páteční návštěva stála za to. Každý rok si říkám, nebudu si brát už žádnou mapu, přesto nějaké kilo novinek mám sebou i letos. Na obrácený „pavilon“ si musíme asi zvyknout, jen na jednu plnou šatnu a průchod / neprůchod přes turniket, si asi nezvyknu.

Nezapomeňte, že součásti veletrhu Regiontour je i výstava a degustace vína (skleničky jsou zálohovatelné na místě),  regonálních potravin a výrobků.

Místo pro Váš komentář, dotaz nebo příspěvek je níže.  Vaše příspěvky, komentáře a dotazy jsou před jejich publikováním schváleny, většinou do 24 hodin. Vaše e-mail adresa slouží jen pro případné odpovědi. Nebude zveřejněna, archivována ani předána třetí straně a ani na ni nebudou posílány žádné obchodní nabídky. To slibuji.

Pokud mi chcete napsat přímo email, poslat obrázky, text v souboru, můžete psát na. OneManBrnoBlog@gmail.com