Konec jídelny

Po dlouhá léta byla tato Jídelna součásti V. a VI. nástupiště brněnského hlavního nádraží. Ale o prázdninách 2018 byla zbourána. Aby uvolnila místo pro novou železničářskou budovu, kde bude soustředěn zabezpečovací a řídící systém brněnského nádraží.

V jednu červnovou neděli nemohu dospat. Ptáci zpívají od rozbřesku. A tak co s načatou nedělí, než-li o sedmé ráno vyrazit na výlet do Bratislavy. Rychlík Metropolitan začíná v Brně a to netradičně na bočním V.nástupišti. Odsuď většinou  jezdí jen krátké vlaky na Střelice. A vědí proč. Mohu Vám teda říci, je to fakt štreka, než dojdu do vozu za lokomotivou, kde mám místenku. Vůz je až kdesi na konci Malé Ameriky.
Dvě minuty před odjezdem s vyplazeným jazykem dorazí do vlaku větší skupinka s kufry . Taky nějak nepočítali s tím, že je to tak daleko od nádraží. Jo, a když jdu po refížy dívám se, jak zbourali jídelnu Šenkyříková. A za mnou nějaký postarší pár a on:
„Ježíši, oni nám zbourali jídelnu!“
Jsme to ale v Brně konzervy. Je to hnusný, ale jsme na to zvyklý. 
Jídelna Šenkyříková

Jídelna Šenkyříková před prázdninami 2018.

Jídelna Šenkyříková

Jídelna Šenkyříková – její poslední dny

Tady stávala jídelna Šenkyříková

Tady stávala jídelna Šenkyříková, vzadu u kusých kolejí, za V a VI.nástupištěm brněnského horního (hlavního) nádraží

Tady stávala jídelna Šenkyříková
Pohled ze VI.nástupiště na plochu, kde ještě na jaře byla jídelna. V pozadí cihlový sklad nazývaný Malá Amerika. Na boku, ten hrázděný domek, je hospoda. A za nimi se již rýsuje nové moderní Brno.
Betonový základ pro novou budovu SŽDC. Zde by měla být soustředěno železniční zabezpečovací zařízení brněnského nádraží. a jeho ovládání

Betonový základ pro novou budovu SŽDC. Zde by mělo být soustředěno železniční zabezpečovací zařízení brněnského nádraží. a jeho ovládání

Místo pro Váš komentář, dotaz nebo příspěvek je níže.  Vaše příspěvky, komentáře a dotazy jsou před jejich publikováním schváleny, většinou do 24 hodin. Vaše e-mail adresa slouží jen pro případné odpovědi. Nebude zveřejněna, archivována ani předána třetí straně a ani na ni nebudou posílány žádné obchodní nabídky. To slibuji.

Pokud mi chcete napsat přímo email, poslat obrázky, text v souboru, můžete psát na. OneManBrnoBlog@gmail.com