Pravice

Pravice je Zelená

Ekologie a Ochrana přírody – to je téma pro vzdělané, přemýšlivé a bohaté lidi. Spíše z města. Tedy pravicové voliče.
Levicové voliče – dělníky a s nižším vzděláním – ochrana přírody nezajímá. Čest výjimkám. Chudí klidně nechají zdevastovat krajinu kvůli těžbě uhlí, jen aby měli práci v dolech. V Kongu chudí lidé zabíjejí a žerou vzácné nížinné gorily, protože 100 kg masa z jedné gorily stojí za to. Mezi chudými je jen málo ekologicky smýšlejících.

Ochraně přírody se daří jen tam, kde je důsledně chráněno soukromé vlastnictví, kde funguje právní systém. Kde negativní externality jsou ohodnoceny a přeneseny na jejich původce. Ochrana přírody, dle pravice, musí být maximálně decentralizovaná na lokální úroveň. Naopak v zemích, kde krajina patří všem a nikomu, kde nefunguje právní systém a ochrana soukromého vlastnictví,  dochází k devastace životního prostředí – dnes Rusko nebo Čína. A rozsáhlé oblasti Afriky v bezvládí.

Jak ve svém článku píše Roman Joch  (LN 7.května 2016): „Environmentalistická levice chce chránit životní prostředí před člověkem a jeho činností. Člověk je pro ní škůdcem … její radikální stoupenci dokonce požadují, aby se populace na Zemi snížila o třetinu – buď dobrovolnou antikoncepcí nebo nedobrovolně, povinnými sterilizacemi“. Nemusíme však chodit daleko, dodávám. Nekonečný boj levicových environmentalistů proti jakékoliv větší stavbě, přehradě, silnici, elektrárně železnic, vede paradoxně ke vzniku ještě větších škod.
Naproti tomu píše dále Joch „Environmentalistická pravice chce chránit přírodu pro člověka a jeho život.. … Proto má být chráněno před pošetilou či bezohlednou činností člověka.“

Chriby

Ilustrační obrázek – Chřiby

Roman Joch ve svém článku poukazuje na problém Matěje Stropnického, současného předsedy české strany Zelených. Stropnický se snaží stranu Zelených otočit doleva. Prosazuje regulace a daně. Pokud možno na státní, raději na globální úrovni. Například chce zdražit používání letadel a to zvláštní daní. Zdraží nám dovolené, zdraží výměnné studentské pobyty. Odradí tím mladé a bohaté, aby volili stranu Zelených. Ještě více odradí pravicové voliče.

Voliče levice se mu ale od Sociální demokracie, ODS či Komunistů přetáhnout nepodaří. Nespokojeni levicoví voliči přejdou ještě více nalevo: ke stranám, které slibují pevný řád, kolektivismus, stejnorodost na základě příslušnosti k třídě, k tzv. sexuální většině, stejnorodost na národnostním a rasovém principu.

Strana Zelený má historický problém s pacifisme. V 70 a 80. letech byly evropské strany Zelených výrazně protiválečně naladěné – boj proti válce ve Vietnamu. Stropnický však i nadále prosazuje pacifismus. Nechá vraždit lidi, vraždit gorily, zabíjet ženy, zabíjet slony, aby zachoval pacifismus. V Německu strana Zelených v 90.letech opustila pacifismu a podporovala vojenské operace v zahraničí. Pravicový člověk věří, že proti zlu je třeba bojovat.

Jediným předsedou, který vytáhl stranu Zelených byl Bursík. Jednoznačně směřoval stanu Zelených doprava, k liberálním městským voličům Tím je získal. Směřování strany Zelených doleva, znamená a souhlasím s panem Jochem, že česká strana Zelených zůstala i nadále mimoparlamentní stranou.


Zelení zůstávají napravo

21.leden 2017
Do strany Zelených zase začali pronikat levicově smýšlející lidé. Naštěstí víkendový sjezd v Hradci Králové uchránil stranu Zelených napravo, od zrudnutí. Podle ohlasu v médiích to ale nebylo vůbec snadné. Někteří pravicově smýšlející Zelení dokonce, jako reakci na nájezd levicových členů, plánovali stranu opustit. Levicová frakce se dokonce pokusila změnit skoro čtvrt století staré usnesení o tom, že komunistický režim devastoval přírodu v naši vlasti na, poněkud nic neříkající, usnesení že to byl režim „předlistopadový“ (Kutílek). Levicová frakce se ještě pokusila definovat v usnesení stranu jako „liberálně levicovou“ což opět pravicová část Zelených nepřipustila. Přes spory se v čele Zelených, jak dnes zní jejich oficiální název, uchoval Matěj Stropnický.
Uvidíme do budoucna, zda-li se podaří zachránit české Zelené před levicovými aktivisty. Podobný vývoj zleva doprava a naopak mají za sebou třeba němečtí Zelení. Ale jak nás historie učí, ochrana přírody je záležitosti pravicové ideologie, důsledné ochrany a vymáhání soukromých vlastnických práv v nejširším slova smyslu.

Zelený nebo Svobodný

27.dubna 2016

Odpojene-svety

Výstava obrazů Odpojené světy v Malé Americe v Brně

V Rakousku mají těžkou volbu: má se stát prezidentem pravicový Alexander Van der Belon (exšéf strany Zelených) nebo výrazně levicový Norbert Hofer ze strany Svobodných? To je ten o 33 roků mladší.

Kandidáti obou „standardních“ stran, tedy sociální demokraté SPO a lidovci OVP propadli a do druhého kola prezidentských voleb se nedostali.
Zajímavější je to o to, že rakouský prezident má vskutku rozsáhlé pravomoci, včetně rozpuštění parlamentu, ale tyto pravomoci žádný z předchozích po-válečných prezidentů nevyužil, protože pocházel bud od Soc-Dem nebo od Lidovců. Tak jako tak, v Rakousku se budou dít „velké“ změny. Otázka jestli ku prospěchu našich jižních sousedů.

Druhé kola prezidentských voleb se koná v Rakousku 21.května.


Závěrem

Pravice je Zelená: Ekologie a Ochrana přírody – to je téma pro vzdělané, přemýšlivé a bohaté lidi. Spíše z města. Tedy pravicové voliče. Levicové voliče – dělníky a s nižším vzděláním – ochrana přírody nezajímá. Čest výjimkám. Chudí klidně nechají zdevastovat krajinu kvůli těžbě uhlí, jen aby měli práci v dolech.